Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2016-12-02 16:28:33
Podstawową funkcją kubków termicznych jest utrzymanie ciepła napoju. Istnieją oczywiście kubki, które trzymają zarówno temperaturę ciepłych, jak i zimnych napojów. Pod względem tego parametru oferta jest znacznie zróżnicowana. Zwykle kubki termiczne utrzymują temperaturę napoju od kilku do kilkunastu godzin. Jeśli lubimy trzymać w kubkach termicznych napoje zimne, wówczas warto wybrać ciekawe kształty, na przykład w formie puszki.
Kubki termiczne możemy dostać w kilku różnych pojemnościach. Ważne, abyśmy sprecyzowali do jakich celów będziemy je używać. Jeśli nie zdążamy wypić porannej kawy w domu i robimy to w drodze do pracy, wystarczy ok. 300-400 ml. Jeśli wybieramy się na całodzienną wycieczkę, lepiej wybrać termosy, które mają pojemność nawet do 750 ml. Kubki termiczne z powodzeniem mogą być używane także przez dzieci. Dla nich przeznaczone są kolorowe kubki o pojemności ok. 350 ml.
Najlepsze kubki termiczne są wykonane ze stali nierdzewnej. Stal zapewnia odporność na wilgoć i korozję. Dodatkowo ważne, aby kubek posiadał podwójne ścianki, dzięki czemu będzie utrzymywał ciepło o wiele dłużej.
Na rynku znajdziemy także kubki termiczne dla bardziej wymagających. Dostępne są kubki z odpowiednimi filtrami lub sitkami, które zatrzymują fusy podczas picia świeżej kawy.
Dodatkowo, niemal wszystkie kubki posiadają obudowę, która pokryta jest antypoślizgową powłoką. Dzięki temu kubek nie parzy nas w dłonie i zapobiega wyślizgnięciu się.
Wiele osób zastanawia się nad zakupem kubka termicznego i często z niego rezygnuje. Powód często leży po stronie szczelności naszego naczynia. Kubki termiczne powinny być przygotowane na pozycję pionową, ale także poziomą i niewielkie wstrząsy. Takie codzienne ruchy nie powinny być dla kubka wyzwaniem. Na rynku jednak znajdziemy wiele kubków termicznych, które ze szczelnością nie mają nic wspólnego. Warto więc zainwestować w porządny kubek termiczny, który będzie posiadał zabezpieczającą silikonową uszczelkę.
Produkty wyróżnione w artykule możesz znaleźć pod linkiem tutaj >>
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.